Wymiana polsko- niemiecka

 

Dzisiejszy dzień spędziliśmy we Frankfurcie nad Menem. Najpierw w Kindermuseum przypomnieliśmy sobie Prawa Dziecka i wykonaliśmy ciekawe ćwiczenia. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto i plac Römer. Po zakupie pamiątek pojechaliśmy do zoo.

Gepostet von Społeczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum STO w Siedlcach am Mittwoch, 20. September 2017

Czwarty dzień spędziliśmy w mieście Wetzlar, gdzie mieszkał znany niemiecki pisarz J.W. Goethe. Rano rozegaliśmy turniej w minigolfa, następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zwiedziliśmy katolicko-ewangelicką katedrę i podziwialiśmy piękną architekturę

Kolejny dzień polsko- niemieckiej wymiany uczniów spędziliśmy na pieszej wędrówce podziwiając piękno przyrody. Jeździliśmy również konno i dorożką, a potem udaliśmy się z niemieckimi rodzinami na wspólne grillowanie

Poniedziałek był pełen radości i zabawy, pojechaliśmy do parku rozrywki 

 

We wtorek pojechaliśmy pociągiem do miasta Gießen. Tam zwiedziliśmy muzeum znanego chemika Justusa Liebig oraz zobaczyliśmy efektowne eksperymenty. Następnie udaliśmy się do centrum miasta na krótkie zakupy. Gdy wróciśmy do Braunfels, na dworcu czekały nasze niemieckie rodziny, z którymi spędziliśmy resztę dnia.

 

 

Ostatni dzień spędziliśmy w niemieckich rodzinach. Jak mówi przysłowie ” wszystko, co dobre, szybko się kończy”. Również nasza niemiecka przygoda. Spędziliśmy tam wspaniały tydzień.

Dziękujemy p. Philipowi Hoffmann i p. Anne Dinter za super organizację i naszym wspaniałym paniom: p. Ewie Kloge za przygotowanie wyjazdu i tłumaczenia oraz p.Joannie Celińskiej za opiekę.